inteligentne domy


inteligentne domy

Dzięki postępowej technologii można automatycznie sterować roletami w pełnym domu, bramą wjazdową albo również innymi urządzeniami podłączonymi do organizmu. Integracja z wideodomofonem – panel automatyki domowej full flat 4,3”, przez który przemieszcza się całym domem, potrafi być razem panelem wewnętrznym wideodomofonu; Technologia LED tak bardzo różni się z dawnego oświetlenia żarowego na 230V, że zrobienie instalacji jak do normalnego oświetlenia, a wtedy szukanie wyjść do zainstalowania tam oświetlenia LED jest mocnym błędem!

Inteligentny dom

Dla właścicieli systemu alarmowego JABLOTRON rozwiązaniem jest skorzystanie możliwości współczesnej automatyki przy zachowaniu odpowiednich modułów rozwiązań dla sterowania. W obecny metoda w jakiejkolwiek chwili można stwierdzić, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że apartament jest pewny. Przechodząc do dyspozycji tablet lub pilot możemy prowadzić oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz klimatyzacją, nagłośnieniem czy kinem domowym, sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, gdyby planujemy kamery, otworzyć bramę niespodziewanym gościom.

„Inteligencja” polega często na ostatnim, że jedne procesy mogą być bez ingerencji domowników, np. zamykanie rolet zmroku lub przy dobrym wietrze, symulacja naszej obecności w zakładu podczas urlopu, wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura za zewnątrz wzrośnie. W kolekcji sklepu znaleźć można jeszcze ograniczniki mocy również inne urządzenia i akcesoria techniczne, dzięki którym inteligentny ród z marzenia, stawanie się rzeczywistością. Gdy nie jest nas w budynku, możemy zdalnie włączyć światło, żeby przechodzący obok myśleli, że człowiek istnieje w pomieszczeniu.

I chociaż wielkość mieszkania, ani obecność ogródka nie ma nacisku na ostatnie, jak korzystny jest swój pies (w obu przypadkach to spacery powinny zaspokajać jego potrzebę aktywności!), toż warto mieć kilku rzeczach, które odbędą nasz nowy dom miejscem zdecydowanie bardziej miłym dla psa. Stąd też warto poświęcić swój wolny termin na przemyślanie rozplanowanie wszystkich punktów w obszaru domu i łatwe zdefiniowanie znaczeń dla nich danych. Każda cwaniara co szuka nie wiadomo czego powinna się tak nadziać i zdobyć nauczkę Ciekawe tylko kto Was będzie wtedy chciał przeleciane przez kilkunastu kolesiNa pewno normalny mężczyzna i umiejętny nie weźmie sobie takiej wywłoki.

Zaawansowana technika sieciowa domu inteligentnego pozwala przystosowywać i wzmacniać system razem ze Bogata zbudować swój idealny system, używając dowolnych kombinacji urządzeń pokazanych na diagramie, a Panasonic pracuje obecnie nad wieloma innymi urządzeniami, jakie będzie ważna łatwo dodać do budowy, gdy zostaną się dostępne.

Sterowanie oświetleniem

Logiki sterujące urządzeniami w zadanym czasie lub w końcu zewnętrznych bodźców” wykrytych przez detektory takich jak: wykrycie ruchu, osiągnięcie zadanej temperatury, poziomu jasności i.t.p. Dzięki temu możemy zaprogramować np. załączenie światła po wykryciu ruchu, załączenie światła w ogrodzie bądź zamknięcie rolet zmierzchu i odsłonięcie rolet i wyłączenie oświetlenia świcie.

Kamera taż istnieje tyle ciekawa, że że robić niezależnie z tego albo jesteśmy w własnym domu wspomniany system SmartHome albo także nie. Postęp technologiczny przydałby się do tworzenia takich sposobów inteligentnego domu, które pomagają szybki montaż, i przy tymże są prostą i łatwa metodą potwierdzania tego, co teraz dzieje się w budynku. Dzięki temuż znacznie urządzeń więcej będzie mogło być badany zdalnie bądź zawiadywany przez AI. Technologia smart home nie musi ograniczać się ale tylko do grupy mieszkalnej – zdaniem Arie Barendetch z Wired Score, kolejną przestrzenią, w jakiej to podejście może uzyskać ogromną popularność, jest przestrzeń biurowa.

Generalnie jednak, sądząc po rosnącej popularności „inteligentnych domów”, że w rozwoju 10 lat staną się one standardem, na odpowiedniej zasadzie jak np. garaże podziemne – kiedyś zarezerwowane dla mieszkań z górnej półki, dziś dostępne już choćby w segmencie popularnym mieszkań spełniających wymogi MDM. Digitalizacja takich usług to nie miecz obosieczny – ile możliwość sterowania wszystkim za usługą tylko głosu, spięcie wielu urządzeń w ramach jednego ekosystemu to niewątpliwie kuszące perspektywy, należy mieć się z podstawowymi problemami, które mogą wystąpić „po drodze”. System odpowiedzialny za nie zwraca się z budów czujników temperatury (które jeszcze sterują ogrzewaniem) i dymu także z budów przeciwpożarowej – systemu zraszaczy.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Co bardzo wszystkie kamery zainstalowane w zakładu mają okazja również podglądu online, dzięki czemu możemy zobaczyć, co dzieje się w własnym domu chociażby w toku naszej nieobecności. Głównym zadaniem instalowanego organizmu jest poprawa komfortu użytkowania, a i zwiększenie funkcjonalności, podniesienie bezpieczeństwa, jak również ograniczenie kosztów eksploatacji przez stosowanie ekologicznych rozwiązań. Otwarcie drzwi, zmrok, kojarząca się burza lub gradobicie automatycznie uruchamiają zaplanowane przez Ciebie funkcjonalności takie jak: włączenie światła w pałacu i przed domem, zamknięcie okien dachowych, opuszczenie rolet itp.. Automatycznie uruchamiane sceny nie przeszkadzają w prowadzeniu ręcznym poprzez wyłączniki ścienne lub nawet zdalnym przez telefon czy smartfon.

Kwestią, która dociera na korzyść takich podejść, jest więcej to, że systemy inteligentnych domów pozwalają na zrobienie dużych oszczędności na wydatkach ponoszonych na eksploatację budynku i zapisują się w treści budownictwa ekologicznego. Może się wydawać, że wnętrze apartamentu w tak rozwiniętą technologię to trudny temat, jednak to dopiero marzenie i każda dziedzina może stać się zautomatyzowana. Dzięki niemu umiesz zdalnie (za pośrednictwem Internetu bądź telefonu) sterować urządzeniami automatyki domowej jak np. ogrzewaniem, klimatyzacją, podlewaniem trawnika, drzwiami garażowymi, bramą wjazdową itp.

Automatyka domowa

Dzięki ich rozwiązaniom znacznie niskim kosztem możemy napawać się komfortem który stawia nam system automatyki domowej „MiniDo”, a po przekształceniu go w zespół „D2000i” Zatrzymujemy się posiadaczami w całości funkcjonalnego inteligentnego domu. Obecnie możliwe jest i sterowanie za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, ale wymaga więc podłączenia dodatkowych modułów oraz co wewnątrz tym idzie koszt takiej instalacji rośnie. Średni okres zwrotu kosztów założenia instalacji inteligentnego domu ciężko w technologia ogólny oszacować gdyż chce od sam zastosowanych rozwiązań, tutaj stopnia rozbudowania automatyki domowej czy rodzaju stosowanego ogrzewania.

Niezależnie z tego, jaki cel rozwoju zdejmie w przyszłości technologia smart home, już teraz stopniowi ona kuszącą ofertę dla osób wymagających nie tylko poprawić swój komfort życia, ale też tak zabezpieczyć swój inteligentny dom Wrocław.

Podobnie jak kilkanaście lat temu dużo z nas zastanawiało się, czy systemy solarne właściwie są energooszczędne, tak już możemy pochylić się nad systemami inteligentnych domów. To przede wszystkim zarządzanie siecią teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem (zarówno wewnętrznym, kiedy i zewnętrznym), które odpowiada na obecność lub nieobecność w pomieszczeniach i stopień natężenia naturalnego oświetlenia To dodatkowo sterowanie ogrzewaniem w którymkolwiek z miejsc w specjalna, stosowanie systemu alarmowego i monitoringu, podnoszącego bezpieczeństwo, a i sterowanie wentylacją, filtracją i klimatyzacją, wraz z monitoringiem jakości powietrza, stanu jego zanieczyszczenia i wilgotności. Jak zatem wcześniej zostało wspomniane, urządzenia składają się ze sobą drogą bezprzewodową, dlatego nie wymagają okablowania, i co wewnątrz tym chodzi, ich instalacja nie jest otwarta dla użytkowników domu.

Centrala pogodowa

Dla dużo kobiet samą z najważniejszych zalety, które daje instalacja w zakładu tego stylu planu będzie obecne, że przy użyciu jednego niewielkiego urządzenia np. telefonu czy tabletu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją można prowadzić całymi systemami zainstalowanymi w zakładu. Inteligentne stać mogą się też niezwykle pewne elementy, takie jak oświetlenie, alarm, ogrzewanie czy klimatyzacja, a też inne, mniej popularne elementy, działające w dostosowaniu domu pod własne potrzeby. Choć ten jeden czujnik (też po zastosowaniu odpowiednich miejsc), pewno nie tylko włączyć światło, ale te uruchomić dźwięk syreny, zainicjować nagrywanie spotykającej się w pobliżu wejścia cele i nadawać powiadomienie na smartfon właściciela domu całym zdarzeniu.

Zakładam, że czytałeś pierwszą cecha tego poradnika , dotyczącą projektowania i okablowania inteligentnej instalacji elektrycznej podświetlenia LED schodów a że zgodnie z reklamami tam zawartymi zgromadziłeś całe potrzebne elementy, zaplanowałeś, gdzie rozmieścisz elementy i przygotowałeś instalację kablową. Nie oddawajmy przesądom, że czym łatwo i dłużej świecą się lampy wokół własnego domu, tym powstaje się bardziej wytrwały na zajęcie złodziei, czy wandali. Niestety, informacja tym, że inteligentne oświetlenie może pełnić ekologii także przez minimalizowanie skutków zanieczyszczenia światłem, wciąż więcej nie przebiła się do codziennej świadomości.

Instalacje elektryczne dla inteligentnych domów

Warto i przy wyborze technologii, zwrócić opinię na te, które kojarzone są przez wielkie opinii na rynku mieszkaniowym, co pozwoli na kompatybilną rozbudowę systemu oraz na podzielenie inwestycji na etapy. Słowem tym cechuje się takie zintegrowanie instalacji domowych, aby ważna było poruszać nimi z samego tabletu, przycisku ściennego, zdalnie przez pilota czy też komputer. Można więc powiedzieć, że automatyka domowa przechodzi ewolucję odpowiednią do ostatniej, której podlegał monitoring wizyjny: dzięki zastosowaniu skrętki sieciowej banalne było się robienie i rozwijanie systemu, natomiast więc pociągnęło za sobą lepszą obsługę różnych protokołów, urządzeń oraz programów.

Stąd również powinniśmy mądrze planować całe oświetlenie domu, jeśli chcemy bawić się urokiem wydawanym nam przez lampy. Ehh naiwniaczki, co wy myślicie, że klient, który promuje się samochodem, domem, kasą, jest piękny, dobrze zrobiony, jest zdjęcia z odległych krajów ma kłopot ze znalezieniem dziewczyny? Zmusilam go internetowo do powiedzenia prawdy..prawda mnie zwalila z nog.banalna historia:kryzys w malzenstwie i we mnie sie pomiedzy zakochal.tylko jak kryzys sie skonczyl nie mal nawet przyzwoitosci zeby mi wszystkim powiedziec. Nawet jesli mu bylo przykro i cierpial zasada jest jedyna- zdradzil zone, krok w bok i zrujnowal moje zycie.cierpienie stanowi nie do opisania.zwlaszcza jesli sie lubi i uklada zycie ze prostym domniemanym idealem.zycie daje kopa w tylek.ciezko uwierzyc ze mozna byc az tak pozbawionym moralnosci również nie walczyc malzenstwo.

Inteligentny apartament w oparciu o dania własnej spółki Ampio

Chciałbym dokonać w nim dość # inteligentnydom Co prawda w grup jest on teraz wykończony, a nie mam szanse jakiejś sporej ingerencji w instalacje, ale myślę że co właściwie uda się wykonać bezprzewodowo. W rzeczywistości gruby , okropny typ..W dniu dzisiejszym zmienił datę urodzenia i zablokował mnie po tym jak odmówiłam mu porannej wizyty w moim domu.

System Tahoma idzie na sterowanie ponad 100 różnych produktów w technologii io. Wydajemy zlecenie wykonania jakiejkolwiek operacji, a również możemy zobaczyć, czy zostało ono do końca wykonane Przykładowo brama od garażu nie jest zawarta, bo przy zamykaniu napotkała przeszkodę i więcej automatycznie się otworzyła. Jak dużo praktyczna jest integracja oświetlenia domu z innymi instalacjami; w pracy znaczy to, że np. uruchomienie danej sceny może kojarzyć się z automatycznym opuszczeniem rolet lub z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie.

Jeszcze dobrze pań określa się zainwestować w inteligentny dom, czyli de facto sieć czujników oraz elementów wykonawczych, jakie są ze sobą połączone i zapewniają wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku. Jak że, wystarczy trochę podszkolić się z elektroniki i oddać swój wolny chwila, żeby móc samemu zrobić taki inteligentny dom Co istotne, takim rozwiązaniu należy pomyśleć jeszcze przed budową domu, by przystosować do automatyki instalację elektryczną. Zmiana sposobu działania urządzeń sterujących budynkiem przenosi się bezinwazyjnie, za pomocą programowania, które zależnie z jedynego rozwiązania może wykonać samodzielnie użytkownik lub instalator (także zdalnie).

Inteligentny dom Wrocław

ul. inteligentne domy Wrocław Sosnowa 63

55-040 Bielany Wrocławskie

tel. 721 494 678

Podjeżdżamy pod bramę, która zna że to dopiero nas należy wpuścić, a garaż już istnieje otworem i zatrzyma się po tymże gdy będziemy w ośrodku – rzeczywiście będzie wyglądało życie w blokach XXI wieku. Ten od FERGUSON jest narzędziem innowacyjnym i bardzo istotnym, zaoferowany w niezwykle wygodnej formie, dzięki dlaczego jego budowa i organizacja ma jedynie kilka chwil, i naturalny proces gwarantuje, iż taki dzwonek może podłączyć w indywidualnym domu każdy sam.

Informacje

Dodany: 2018-08-19
Kategoria: automatyka

Tagi dla artykułu

instalacje elektryczne, inteligentny dom, sterowanie oświetleniem
Skuteczne pozycjonowanie stron

Komentarze: 100


 • Naczęsława Dodany: 2018-09-10

  Kasiu, a gdzie polecasz kupować zieloną herbatę- masz jakieś typy, którą warto, której nie?

 • Leokadia Dodany: 2018-09-10

  Pani dziękuję za ten pouczający post, bardzo wiele wniósł do mojego podejścia do aktywności fizycznej. Teraz już wiem, że nie można przesadzać z ilością treningów typu (co zdarzało mi się robić ćwicząc 6 razy w tygodniu po ok.1 minut), biorąc pod uwagę fakt, iż choruję na niedoczynność tarczycy.Na koniec dziękuję za pracę i serce, które wklada w prowadzenie bloga i udzielanie się na

 • Romek Dodany: 2018-09-10

  Kasiu błagam odwiedź kiedyś lub :(Ja tak pragnę mieć z tobą trening i cię spotkać.

 • Edward Dodany: 2018-09-10

  Brawo jestem z dumna :).

 • Slawomiar Dodany: 2018-09-11

  Witam. Mam grupę krwi i odżywiam sie w/g pięciu przemian. Polecane owsianki chyba nie są dla ,mnie dobre? tym jakie ćwiczenia wykonywać żeby wyrzeźbić sylwetkę a nie było to intensywne? uwielbiam chodzić na siłownie ale ciagle mam problemy zdrowotne ( torbiele jajników ) a przy tym nie wolno się forsować….mam ciało jak galareta a tu za pasem wakacje….pozdrawiam

 • Jagoda Dodany: 2018-09-11

  Właśnie zrobiłam chleb z przepisu z ksiazki zdrowo – jest to najgenialniejszy przepis na chleb jaki kiedykolwiek mialam. Cala moja rodzina jest chora na borelioze i nie mozemy kesc glutenu, itdD ten chleb ratuje sytuacje!!!

 • Herakles Dodany: 2018-09-11

  Super! jakiegoś czasu ćwiczeń i diety zastanawiam się jak jeść i się nie przejść w święta, a zdrowie potrawy zawsze to ułatwiają:)

 • Dalibor Dodany: 2018-09-11

  Kasia a masz jakieś na piłkę nożną albo na chudnięcie

 • Sergiusz Dodany: 2018-09-11

  Kasia pisała wcześniej że może to być lekka ryba z warzywami

 • Mariusz Dodany: 2018-09-11

  To była sama przyjemność, myślałam, że nie dam rady, ale tak nas zagrzewaliście do walki… nadzieję, że do szybkiego zobaczenia 😉 dla całego :*

 • Krzesław Dodany: 2018-09-11

  Aplikacja daje możliwość korzystKasia z jedynie z samych treningów

 • Onufry Dodany: 2018-09-11

  Wyglądają wyśmienicie . Pozdrawiam

 • Natalis Dodany: 2018-09-11

  Mój synek do 1 miesiąca życia jadł wszystko, nawet „bezsmakowe” kaszki ekologiczne i nagle przyszedł kryzys, zaczął wybrzydzać, nadal je sporo ilościowo ale bardziej monotonnie. Nowości też nie bardzo chce próbować. Może to taki etap.Mam nadzieje, ze mu to minie, bo oboje z mężem jemy zdrowo i chcemy żeby jadł to co my.

 • Druzjanna Dodany: 2018-09-11

  Schisandra to naturalny suplement, polecam go także sportowcom. Oczywiście jeśli wybieramy go w formie gotowego suplementu, warto sprawdzić skład, czy nie ma „dodatków”.

 • Gosław Dodany: 2018-09-11

  Kasiu, dużo się teraz mówi o śniadKasiach czy mogłabyś kiedyś stworzyć post na temat tego jak powinien wyglądać taki jadłospis, wcześniej często się mówiło, że owoce i ogólnie węglowodany lepiej jeść w pierwszej połowie dnia. A ostatnio gdzieś przeczytała, że jeśli się np. 2 pierwsze posiłki będą bez węgli, to wtedy nawet na kKasiucję można zjeść węglowodany… trochę się w tym gubię chciałabym post na temat układKasia jadłospisu na cały dzień

 • Samuel Dodany: 2018-09-11

  Kasiu mam mąkę jaglaną, kokosową i kasztanową w domu…. których użyć?

 • Domastoj Dodany: 2018-09-11

  Hallo, mam pytanie odnośnie kuchni? tylko ujrzałam to drewno serce szybciej zabiło! ^^ mogę prosić o namiary na projektanta?

 • Gliceria Dodany: 2018-09-11

  Witam ta dieta uwzględnia też jaki cel chce się uzyskać ? mi o to że są tzw. diety z rotacja węglowodanami, które poniekąd pomagają np. w redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym lekkim wzmocnieniu danej partii mięśniowej. Czy jest ona zaprogramowana tylko na redukcję lub masę.

 • Lena Dodany: 2018-09-11

  Czy można zamienić mąkę ryżową na inną ?

 • Hortensja Dodany: 2018-09-11

  czesc. nie obchodzi mnie to wszystko – dieta sport… ogladam tylko zdjecia, bo jestes piekna kobieta. pozdrawiam

 • Ksymena Dodany: 2018-09-11

  Wlasnie kupilam te chia seeds i sie zastanawialam co mam z nimi zrobic. bardzo latwy i smaczny przepis! ze mam instagram 😉

 • Eliasz Dodany: 2018-09-11

  Wszystko wg przepisu i…nic nie wyszło :(. Warzywa w piekarniku puściły soki i wyszła paćka. Nic nie związało. A takiego miałam na nie smaka ????

 • Emil Dodany: 2018-09-11

  Kasiu w którym miesiącu będą zapisy na obóz wiosenny?

 • Dorotka Dodany: 2018-09-11

  Ile razy w tygodniu można jeść łososia. Szczerze mówiąc mam hamulce przed tą ryba ze względu na jej hodowlane korzenie. Czy zakup dzikiego łososia daje nam możliwość jedzenia go częściej?

 • Jowita Dodany: 2018-09-11

  Ja mam często, jestem typem węglowodowym Ale robię słodycze by

 • Bogdana Dodany: 2018-09-11

  Pisałam już na ten temat

 • Felicja Dodany: 2018-09-11

  Ile ma być wody do ugotowKasia kaszy?

 • Oriana Dodany: 2018-09-11

  Kasiu, czym zastąpić jajka w twoich wypiekach? mi nietolerancja ????

 • Kamil Dodany: 2018-09-11

  A kiedy bazylię wykorzystać? 😉

 • Gośka Dodany: 2018-09-11

  2-4 filiżanki.Pozdrawiam

 • Ambroży Dodany: 2018-09-11

  Tez staram się pic dużo wody, lecz w zasadzie pije ciągle ta butelkowana a do kranowy brak mi zaufKasia. Ostatnio myslalam nad kupieniem dzbanka filtrujacego i zastanawiam sie czy to bedzie dobry wydatek? oczyscic mi wode z kranu, ale nie wiem czy nie zatrzyma tez cennych wartosci

 • Iwonka Dodany: 2018-09-11

  Na pewno ta tarta pojawi się na moim wigilijnym stole. Dziękuję za przepis.

 • Stella Dodany: 2018-09-11

  Poprawione 😉 dzięki!

 • Konstantyn Dodany: 2018-09-16

  Kasia kiedyś polecała olej kokosowy, podobno bardzo zdrowy tłuszcz, kupiłam, używam i dodadm, ze jest bardzo wydajny, więc moge polecić

 • Cieszysława Dodany: 2018-09-16

  Witam serdecznie, ja mam podobny problem. Zamówiłam płytę, ponad dwa tygodnie temu, płatność natychmiastowa, potwierdzona e-mailem, do tej pory nic nie dostałam.Pozdrawiam serdecznie

 • Kasia Dodany: 2018-09-16

  Nareszcie!!! bardzo się cieszę!

 • Horacy Dodany: 2018-09-16

  Kasiu gratulacje, to już 3 płyta, idziesz jak burza

 • Grzymisława Dodany: 2018-09-16

  fajne, przydatne porady

 • Monika Dodany: 2018-09-16

  Kasiu, a jaką firmę polecasz, jeśli chodzi o spirulinę? tyle informacji w sieci tak skrajnie różnych, że nie wiem, którą wybrać. Nie znam się na tym 🙁

 • Ludwina Dodany: 2018-09-16

  Coś w moim stylu, świetne przepisy wszystkiego najlepszego z okazji świąt

 • Mirek Dodany: 2018-09-16

  Kasiu, czy olej kokosowy dostępny w sklepie może zawierać śladowe ilości orzechów? synek jest uczulony na orzechy, więc będę wdzięczna za odpowiedź.

 • Armand Dodany: 2018-09-17

  zrobilam — wyszly pysznie. Ja i moj maz jemy jedna rano kazdego dnia. Dziekuje za super pomysl!

 • Klara Dodany: 2018-09-17

  Kasiu czy zrobisz jakiś event w lub ? o odpowiedź

 • Lubomira Dodany: 2018-09-17

  Czy podczas karmienia piersią również można pić kawę? kofeina przenika do mleka matki, czy jest podobnie jak podczas ciąży że do 1 mg dziennie można. Oczywiście mówię o prawdziwej kawie z mlekiem z ekspresu ciśnieniowego. Proszę wypowiedz się może masz jakieś informacje na ten temat Pozdrawiam

 • Maciek Dodany: 2018-09-17

  Kasia, jestem pod wrażeniem diety. Zwykle mój rekord na dietach to 3 dni 😂🙈 dzisiaj mija tydzień na dietbyann i nie zamierzam kończyć. Jeszcze nigdy nie jadłam tak zróżnicowanie i pysznie. Dietę chce potraktować też trochę jako naukę zdrowych nawyków, nie skończyć wraz ze skończeniem diety. Muszę przyznać, że powoli się w to wkręcam, bo czuje się lepiej, waga w końcu drgnela w dół 😁🙌 mam nadzieję że po tym czasie, zdrowe nawyki wejdą mi w krew 😉 a dKasia są naprawdę przepyszne 😋 buziak

 • Emilka Dodany: 2018-09-17

  Ciężko jest się przestawić, ale jak się już uda, to później człowiek jest z siebie taki dumny i na prawdę czuje się lepiej.

 • Paloma Dodany: 2018-09-17

  czasem nie rozumiem ludzi… ehh… się nie zdarza zrobić błędu nigdy? w momencie, kiedy przypadkiem napiszesz coś źle, to robisz to z premedytacją, bo nie szanujesz osoby do której np piszesz? jest człowiekiem jak każdy z nas, także ma prawo popełnić błąd. Co więcej, jestem polonistką i uwierz mi, że nawet ja robię błędy. Wcale nie mam pretensji, kiedy ktoś mnie poprawi, ale trzeba umieć to robić. Nie musisz od razu pisać komentarza z oskarżeniem i atakiem.Kasiu świetny post! się wdrażać w życie rady, korzystam z przepisów i wychodzi mi to na dobre. Dziękuje

 • Ksymena Dodany: 2018-09-19

  Jeżeli osoba trenuje rano po przebudzeniu, po południu i wieczorem to jak powinniśmy rozkładać białka, tłuszcze i węglowodany? z tym śniadaniem w takiej sytuacji?

 • Dalemir Dodany: 2018-09-19

  Jesteś rozchwytywana, nie znajdziesz czasu, żeby przyjechac do moich szkolnych dzieci 🙁

 • Nawoj Dodany: 2018-09-19

  Z moich obliczeń wynika, że jedna taka kulka ma 1 kcal. Wyliczylam to dodając kaloryczność każdego skladnika do siebie dzieląc, tak jak podała, przez 1 sztuk.

 • Fidelia Dodany: 2018-09-19

  P. Kasiu – czy moge zastąpić make kasztanowa pełnoziarnista? ta druga jest wg. Pani zdrowa i dietetyczna?Bardzo zależy mi na odpowiedzi, bo od maja dzieki blogowi zaczęłam sie dużo zdrowiej odżywiać i liczę, ze zgubię kilka kilogramów!Pozdrawiam – od niedawna stała czytelniczka 😉

 • Jonatan Dodany: 2018-09-19

  Można miksować ćwiczenia do woli, aby się nie znudzić 😉 dodawać także inne zestawy np. z i.

 • Olga Dodany: 2018-09-19

  Kasiu, dużo się teraz mówi o śniadKasiach czy mogłabyś kiedyś stworzyć post na temat tego jak powinien wyglądać taki jadłospis, wcześniej często się mówiło, że owoce i ogólnie węglowodany lepiej jeść w pierwszej połowie dnia. A ostatnio gdzieś przeczytała, że jeśli się np. 2 pierwsze posiłki będą bez węgli, to wtedy nawet na kKasiucję można zjeść węglowodany… trochę się w tym gubię chciałabym post na temat układKasia jadłospisu na cały dzień

 • Gedeon Dodany: 2018-09-19

  Czym mogę zastąpić płatki owsiane? ????

 • Radoslawa Dodany: 2018-09-20

  no wlasnie blender sie spalil :(( czegos tu chyba brakuje bo raczej to ciasto nie wyrosnie…

 • Blandyna Dodany: 2018-09-20

  Już wiele razy przymierzałam się żeby spróbować diety. Niestety mam nietolerancję na jajka oraz na fruktozę i przez to wiem, że większość posiłków dla mnie odpada np. szczególnie białkowo tłuszczowe śniadKasia z jajkami czy przekąski z owocami. Rozumiem, że nie da się aż tak zamieniać tych produktów, bo są one bazowe w danych posiłkach?

 • Staszek Dodany: 2018-09-20

  fajne, przydatne porady

 • Konkordiusz Dodany: 2018-09-20

  Moje tsh wynosiło powyżej 1 , ciężko dobrać dietę przy niedoczynności tarczycy, ale trzeba obserwować organizm i szukać np u pani bo naprawdę warto. Pozdrawiam

 • Damian Dodany: 2018-09-20

  Jak bym wiedzilam, ze beda az tak zle sie zlepiac to bym nigdy ich nie robiala. Jak dla mnie z przepisem jest cos nie tak 🙁Polewa nie zgestniala i niestety nie zaciekawy byl efekt koncowy.Jedno z najgorszych doswiadczen w robieniu kulek.Nie wygladaja tak pieknie jak na zdjeciu. Rzeczywistosc jest innna.

 • Nawoj Dodany: 2018-09-20

  Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej uśmiechu i lepszych zajęć ciekawszych do robotyPozdrawiam

 • Ildefons Dodany: 2018-09-20

  Równowaga hormonalna – ważna sprawa. Rzucę więc temat – dieta antyestrogenowa i niskobiałkowa – czy podjęłaby się ułożenia takiej diety?. Dieta jest wskazaniem po przebytym raku piersi estrogenozależnym. W kuleje dietetyka dla pacjentów onkologicznych – przynajmniej mi się na takiego dietetyka trafić nie udało. W ostatniej diecie znalazły się produkty niewskazane i połączenia których zwyczajnie nie lubię (mimo jasnych wskazówek z mojej i lekarza strony). Przekonałam się również, że niektórzy dietetycy uważają że produktem zapobiegającym nowotworom i wspomagającym leczenie raka jest o zgrozo soja… razie radzę sobie sama ale dietetykiem nie jestem i zależałoby mi na jakimś konkretnym wsparciu w tym temacie. Pozdrawiam

 • Olgierd Dodany: 2018-09-20

  RKasiudki wyglądają przepysznie pomysł na imprezę w wersji na zimno

 • Gerarda Dodany: 2018-09-20

  Proszę próbować 

 • Ludomiła Dodany: 2018-09-20

  Mniammmmmmmm ??

 • Mariusz Dodany: 2018-09-21

  Już wiele razy przymierzałam się żeby spróbować diety. Niestety mam nietolerancję na jajka oraz na fruktozę i przez to wiem, że większość posiłków dla mnie odpada np. szczególnie białkowo tłuszczowe śniadKasia z jajkami czy przekąski z owocami. Rozumiem, że nie da się aż tak zamieniać tych produktów, bo są one bazowe w danych posiłkach?

 • Fabrycy Dodany: 2018-09-21

  Pani często pisze słód, to ma na myśli syropy, miody czy skiełkowane ziarno zbóż stanowiące m.in. surowiec piwowarski?

 • Budzimir Dodany: 2018-09-21

  dlaczego mi to ciasto wyszło suche i rozwarstwione jak kruszonka do posypanie? nie jest za mało płynnych rzeczy w tym przepisie? proszę uprzejmie o odpowiedz

 • Bożysław Dodany: 2018-09-21

  Witam ,sól najlepsza !,morska? mocno zanieczyszczone, himalajska bardzo często ta różowa sztucznie barwiona ,starczy rozpuścić w wodzie kolorowy osad zostaje w wodzie a sól biala? najlepsza i do tego nasza polska?

 • Slawobora Dodany: 2018-09-21

  Witaj napisz jaki jest najlepszy sposób przygotowKasia ziarenek lnu, czy gotowanie, czy moczenie, czy zalanie wrzątkiem? kiedyś zagotowanie i odstawienie na noc i blenderem miksowałam w zupie lub „solo” . Czy sam wywar (bez ziarenek) ma również wartości odżywcze?Pozdrawiam

 • Julietta Dodany: 2018-09-21

  A adres może?

 • Egon Dodany: 2018-09-21

  Nigdy nie jadłam (przynajmniej świadomie :P) mąki kasztanowej. Koniecznie muszę spróbować, bo jestem ciekawa jak smakuje ciasto z dodatkiem takiej mąki 😉

 • tobiasz Dodany: 2018-09-22

  WspKasiale, ze otworzylas takie. Gratulacje !!!

 • Cibor Dodany: 2018-09-22

  Droga />nie sądzę abyś była właściwą osobą w kwestii pouczKasia kogokolwiek na temat pisowni języka polskiego. Polski obyczaj nakazuje wszystkie używane w korespondencji formy nazywające adresata pisać wielką literą. Wśród nich są formy zaimków osobowych ty, wy oraz zaimków tzw. dzierżawczych twój, wasz. Może więc zanim napiszesz wiadomość na czyimś blogu, niech ktoś z wyższą oceną z języka polskiego go przeczyta; to tak z szacunku dla czytających 😉

 • Faust Dodany: 2018-09-22

  Co jest niezdrowego w nabiale z krowiego mleka?

 • zacheusz Dodany: 2018-09-22

  Witam. Mam grupę krwi i odżywiam sie w/g pięciu przemian. Polecane owsianki chyba nie są dla ,mnie dobre? tym jakie ćwiczenia wykonywać żeby wyrzeźbić sylwetkę a nie było to intensywne? uwielbiam chodzić na siłownie ale ciagle mam problemy zdrowotne ( torbiele jajników ) a przy tym nie wolno się forsować….mam ciało jak galareta a tu za pasem wakacje….pozdrawiam

 • Paulin Dodany: 2018-09-22

  ” przerwie w pracy…”-dobre;) a później spoconym znowu za biurko:) co do płyty -super pomysł, może tymi krótkimi treningami zachęcisz tych „leniwych”do ćwiczeń. Ja zdecydowanie wole dłuższe, mój problem to ” przestać ćwiczyć” ale podeśle link mojej siostrze, dla niej 1 min dziennie to już mega wyzwanie, myślę ,że nie tylko jej;) to coś, aczkolwiek nie wieżę w cuda jeśli chodzi o mega efekty po 1 minutowych ćwiczeniach dziennie, choć może przynajmniej część z tych osób poprawi kondycje, zdrowie itp. a to z kolei spowoduje że pokochają sport i zaczną chcieć więcej.Miłego dnia!

 • Bogdana Dodany: 2018-09-22

  Proponuję zamiennik – olej kokosowy

 • Osiebor Dodany: 2018-09-22

  Na pewno spróbuję

 • zbyszek Dodany: 2018-09-22

  a to w i bywają produkty

 • Hugo Dodany: 2018-09-23

  niezbyt trafiona stylizacja chyba czas zatrudnić stylistę.

 • Arnolf Dodany: 2018-09-23

  Aż dziwne, że jeszcze nikt na to nie wpadł. Gratuluję pomysłu cichą nadzieję, że w przyszłości uwzględnisz w planie dietetycznym opcje: kobieta w ciąży, mama karmiąca, dieta dla niej i dla niego. Myślę, że byłby na to popyt 😉

 • Masław Dodany: 2018-09-23

  Pychaaaaaa <3

 • Magdalena Dodany: 2018-09-23

  Wczoraj trenowałam wieczorem i nic po tym nie zjadłam, bo było już późno, niedługo potem szłam spać, więc nie było sensu jeść. Czy powinnam jednak zjeść malutką porcję węglowodanów a potem białka?

 • Katarzyna Dodany: 2018-09-23

  Mniam, pyszne połączenie.Kilka ciekawostek o />– ma 1 razy więcej magnezu niż brokuły– ma 5 razy więcej białka niż mleko– ma 8 razy więcej kwasów omega 3 niż dziki łosoś />

 • witoslawa Dodany: 2018-09-23

  Materiał ciekawy;) jednak… ćwicze dopiero po 1 a spać chodze ok północy to takiego barona też powinnam jeść?

 • Augusta Dodany: 2018-09-23

  Kasia, co z osobami, które książkę posiadają ale w wersji starszej ? kolejnej to bezsens dla kilku nowych przepisów.. aczkolwiek dobrze by było mieć możliwość dostęp do nich.. czy jest jakaś alternatywa ?Pozdrawiam!

 • Ireneusz Dodany: 2018-09-23

  Nie jestem sportowcem ale jestem mamą 😉 po za chęcią zdrowego odżywiKasia moich dzieci chciałabym ja sama racjonalnie się odżywiać. Czasami nieświadomie robimy sobie krzywdę wpadając w modę jedzenia wyłącznie zielonego (przykładowo) 😉 w głowie mi się kręci na samą myśl ile jeszcze nie wiem. Czy możesz mnie skierować do źródła – może wlasnego- gdzie krok po kroku będzie wytłumaczone jak dla laika… zdrowo się odżywiać? mi opadają pozdrawiam

 • Heloiza Dodany: 2018-09-24

  pod adresem strony, wystarczy wejść w zakładkę.

 • Gawin Dodany: 2018-09-24

  Czy make ryzowa mozna zastapic inna, np gryczana i czy ciasto mozna by podac rocznemu dziecku? urodziny dla synka i chcialabym, zeby tez mogl zjesc ciasto razem z doroslymi :), pozdrawiam,Kasia

 • Bogumił Dodany: 2018-09-24

  Hej 😉 te treningi mocno obciążają tańczyłam no i niestety miałam kontuzję. Wiem, kiedy powinnam przestać i czego nie wykonywać, jednakże zanim kupię płytę chcę się upewnić, że znajdę na niej coś dla siebie

 • Paloma Dodany: 2018-09-24

  W takim kiedy mogę zdecydować się na owoce ??

 • wirgiliusz Dodany: 2018-09-24

  Kasiu dlaczego tegoroczne są 1 ? a zeszłoroczne 1 ? mamy 1 rok i te święta są 1 😉

 • witalis Dodany: 2018-09-24

  Dziękuję za odpowiedź

 • Faust Dodany: 2018-09-25

  Płytkę mam od dwóch tygodni i staram się robić trening codziennie i muszę przyznać, że po pierwsze czuję sie bardzo dobrze po ćwiczeniach, po drugie po cw. ustępują mi bóle w okolicy szyi i kręgosłupa, po trzecie mam bardzo dobre samopoczucie. Wykonuję trening dla 1 trymestru. Nie mogę doczekać się kolejnych etapów.Pozdrawiam.P.S. zamierzam całą ciążę ćwiczyć z (jeśli zdrowie pozwoli) i na pewno dam znać, jak ćwiczenia wpłynęły na cały okres ciąży i poród.

 • Sewera Dodany: 2018-09-25

  No widzi a jednak :)udało się znaleźć coś pozytywnego zatem życzę smacznego

 • Alfons Dodany: 2018-09-25

  Kasiu,Papryka i gruszka? za oryginalne połączenie. Nie wiem jednak, czy się odważę na taki mix. Jestem raczej tradycjonalistką. Natomiast drugie danie bardzo mi odpowiada, to cos w moim stylu.No dobrze, to mamy propozycję obiadu, a jeśli ktoś by szukał pomysłu na i śniadanie, to zapraszam do odwiedzenia mojej strony i przeczytKasia artykułu na ten temat.

 • Aleks Dodany: 2018-09-25

  ja zastąpiłam owsianą i wyszło pysznie; w smaku przypomina mi piernik <3

 • Aneta Dodany: 2018-09-25

  Nic mnie dzis tak nie dobilo jak widok ciebie w reklamie t mobile. Utwierdzilam sie w przekonKasiu ze jestes zalosna hipokrytka ktorej jeszcze malo kasy. Jak wyjasnisz swoj udzial w reklamie? zachecalas do aktywnosci fizycznej? komentarz pewnie bedzie usuniety;//

 • Ewelin Dodany: 2018-09-25

  Dziękuję za ten wpis. Jestem mamą urodzonej 4 maja 1 i nie sądziłam, że ten wspKasiały skarb tyle zmieni w naszym życiu.Zyskałam odwagę, wyobraźnię, zaufanie, szacunek do siebie i życia, i odpowiedzialność za swoje zdrowie i moich bliskich.

 • Czcibor Dodany: 2018-09-26

  Czy cukinia i brokuly sa ugotowane czy surowe? za odpowiedz